8.1. 2018 Prvním bodem dnešní návštěvy ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera v Moravskoslezském kraji bylo setkání s vládním zmocněncem Jiřím Ciencialou. V prostorách sídla OKD na Dole Darkov v Karviné spolu debatovali zejména o situaci v této těžební společnosti. Po schůzce s jejím vedení následovalo setkání s odboráři.
„Bavili jsme se o aktuálních problémech, ale také o tom, co je možné očekávat do budoucna,“ uvedl Jiří Cienciala. Současná ekonomická situace OKD je zejména díky rostoucím cenám uhlí i probíhající restrukturalizaci příznivá. „S odboráři jsme probírali mnoho otázek, nábor nových zaměstnanců, platy agenturních zaměstnanců nebo bezpečnost práce,“ řekl ministr Tomáš Hüner, který se vyjádřil i k budoucnosti těžby. „Vedení OKD i odboráři jsou si vědomi, že diskuse o dalším zavírání dolů jsou předčasné. Tyto informace by mohly být zejména věřiteli vykládány různě, takže zatím jsme se na to téma nebavili.“
Jiří Cienciala doprovázel ministra Tomáše Hünera také v Ostravě. V jeho doprovodu si prohlédl národní superpočítačové centrum IT4Innovations a zúčastnil se i jednání s vedením Moravskoslezského kraje. Tématem jednání při setkání ministra, vládního zmocněnce, hejtmana a jeho náměstků byly podpora podnikání a inovace, průmysl 4.0, digitalizace, energetika 4.0 nebo revitalizace průmyslových zón.

 

8-1 nový ministr 8-1 nový ministr.2

 

Informace také v tisku MS Deníku  ZDE


Kategorie: Aktuality , Články a rozhovory , Hlavní novinky